A csömöri szökevény

Az országúti bringások 100. Katalán körén a francia Groupama-FDJ csömöri sztárja, Valter Attila többször is bekerült a nap szökésébe és megszerezte első World Tour-dobogóját.

A francia Groupama-FDJ csapata egyik vezéreként utazott Katalóniába Valter Attila, hogy megmássza többek között a Vallter 2000 elnevezésű hegycsúcsot is a Katalán körverseny során. Emlékezetes, hogy bringásunk tavaly is nagyon készült erre a futamra, de a világjárvány sajnos akkor keresztülhúzta a számításait. Az első etapon ugyan komolynak mondható hátrányt szedett össze, de a második nap, az egyéni időfutamon már a 33. helyen zárt. Az Attila számára különleges nevű hegyi befutó után jött a királyszakasz, amelyen bekerült a nap szökésébe, de a mezőny 20 kilométerrel a cél előtt megfogta a támadókat. Másnap azonban a csömöri sztár még erre is rátett egy lapáttal: olyan erősnek érezte magát a szökést követő etapon is, hogy ismét részt vett egy mezőny elleni támadásban. Ezt a bő 200 kilométert végül a szenzációs 8. helyen abszolválta! A nap folyamán szerzett pontot a gyorsasági részhajrán és hegyi hajrában is, a fiatalok különversenyében pedig bejött a legjobb tíz közé! Vasárnap még erre is rátett egy lapáttal: ismét részt vett az "elmenésben", tartotta a lépést az élbollyal és szenzációs verseny végén harmadikként végzett a barcelonai zárószakaszon, így a fiatalok különversenyében a nyolcadik helyen zárt, az összetettben a 38. legjobbként. Ez volt Attila pályafutásának első dobogós helyezése World Tour-versenyen! Gratulálunk! Íme, a befutó videón!