Két számban is bizonyított a vb-n

Berlin adott otthont a 117. pályakerékpáros világbajnokságnak, amelyen a csömöri Lovassy Krisztián két számban, scratchben és omniumban is rajthoz állt.

A három évvel ezelőtti berlini pályakerékpáros Európa-bajnokság szép emlékeket idézhet fel Lovassy Krisztiánban, aki akkor scratchben ezüstérmet nyert. A csömöri bringás ezúttal a világbajnokságra készült Berlinbe, de az elszántsága a korábbihoz hasonló volt. Magyarország négy számban volt érdekelt Németországban Filutás Viktor, Szalontay Sándor és Krisztián révén. Az idei, 2020-as már a 117. pályakerékpáros világbajnokság volt a sportág történetében, Lovassy scratchben és omniumban indult, utóbbiban ugyan csak első számú tartalék volt hazánk, de végül ránk mosolygott a szerencse. A versenyeken aztán scratchben a 14., míg omniumban a 20. helyen zárt a remek sportember a világ elitjében.